18 lutego 2020 Udostępnij

Korek analny - jak coś może być do d... i być świetne zarazem?

Korek analny

 

Korek analny to popularny gadżet erotyczny, po który sięgają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zatyczkę, która ma bardzo charakterystyczny stożkowatym kształcie przeznaczony jest do umieszczania w odbytnicy. Dostarcza naprawdę dużej przyjemności i podnieca. Często wykorzystywany jest również jako etap przygotowujący do seksu analnego. Stosunki analne nierzadko są naprawdę trudne. Tyczy się to zwłaszcza osób niedoświadczonych, które decydują się na nie, nie mając odpowiedniego przygotowania. Problemem jest nie tylko bariera psychiczna, ale także ból, który może się pojawić i krwawienie, które jest konsekwencją podrażnienia mięśni zwieracza odbytu. Stosowanie korków analnych to skuteczny sposób, aby uniknąć tych nieprzyjemności.

Jak używać korka analnego, żeby go potem nie szukać?

Trzeba jednak być świadomym tego, że niekiedy mogą pojawić się problemy zdrowotne. Do czego służy korek analny? Korek analny podobny jest do innych popularnych gadżetów erotycznych. Tyczy się to zwłaszcza sztucznych członków, a także wibratorów. Na ogół ma od nich jednak znacznie mniejszą długość. Charakteryzuje się również stożkowym kształtem. Korek zwęża się ku jednemu z końców. Dzięki temu nie ma ryzyka, że zatyczka całkowicie wsunie się do odbytnicy.

Zarówno rozmiar, jak i zaokrąglone czubki skutecznie chronią przed uszkodzeniami tych wrażliwych części ciała. Dostępne na rynku korki analne są na ogół wykonane z gładkich materiałów. Wybierać można między tymi z silikonu, plastiku, metalu, kamienia, szkła, a nawet drewna. Sięgając po takie korki, nie trzeba obawiać się bolesnych urazów i podrażnień odbytnicy. Koniec, który nie jest przeznaczony do penetracji najczęściej jest płaski. W efekcie zwieracz odbytu sprawia, że korek utrzymywany jest w miejscu. Nie ma także ryzyka, że zatyczka wysunie się. 

Czy korek analny to także coś dla furries?

Korki analne, które dostępne są w sprzedaży różnią się kształtem, rozmiarem, a także kolorem. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego rodzaju gadżetami powinny sięgać po niewielkie zatyczki analne. W ich przypadku nie ma ryzyka powstania urazu okolicy odbytu. Zwolennicy fetyszów, a także miłośnicy doświadczeń o charakterze sado-masochistycznym oraz coraz liczniejsi furries, chętnie sięgają po korki analne z ogonem. Chodzi o zatyczki, które mają puszystą kitę imitującą ogon królika, lisa, konia bądź świni. Takie akcesoria świetnie urozmaicają życie seksualne. Trzeba jednak pamiętać – dokładnie tak samo, jak w przypadku zwykłych korków analnych – aby przestrzegać zasad higieny. Zawsze po użyciu gadżetu należy bardzo dokładnie go umyć, używając do tego ciepłej wody z dodatkiem mydła.

Korek analny na co dzień i od święta

Najwięksi zwolennicy tego rodzaju zabaw chętnie sięgają po korki analne nie tylko w czasie zabaw seksualnych. Nierzadko noszą je na co dzień. Wyjmowane są wtedy tylko podczas pobytu w toalecie, współżycia, a także masturbacji. Wielu użytkowników korków analnych podkreśla, że takie doświadczenia zapewniają solidną porcję pobudzenia, a także przyjemności. Korki analne, których zamierzamy używać na co dzień powinny być zrobione ze szkła, aluminium bądź innego materiału, który nie będzie wywoływał podrażnień, a także reakcji alergicznych.

Trzeba pamiętać, że bardzo chętnie kupowane zatyczki gumowe oraz silikonowe mogą prowadzić do uczuleń i podrażnień. Pod żadnym pozorem nie należy wytwarzać korków analnych w domu, używając do tego celu tego, co akurat mamy pod ręką. Nie brakuje osób, które decydują się na samodzielne odlewanie korków z silikonu, a także materiałów niewiadomego pochodzenia. Trzeba pamiętać, że takie korki mogą prowadzić do zakażeń, a także stanów zapalnych, a więc naprawdę poważnych problemów zdrowotnych.

Korek analny na codzień

Nie należy również używać korków analnych zbyt długo. Może to bowiem także prowadzić do poważnych problemów, do których zalicza się chociażby powstanie szczeliny odbytu. Jest to dolegliwość, która objawia się:-bólem i krwawieniem w czasie wypróżniania;-swędzeniem, pieczeniem, a także niezwykle uciążliwym poczuciem dyskomfortu w okolicy zarówno odbytu, jak i krocza;-nieustannym uczuciem parcia na stolec. Nadużywanie korka analnego może poważnie zaburzyć funkcjonowanie zwieracza odbytu, czyli tych mięśni, których zadaniem jest blokowanie wydostawania się kału.

W konsekwencji może pojawić się niezwykle uciążliwe nietrzymanie stolca. Korki analne mogą prowadzić również do nadmiernego naprężania się naczyń żylnych, które znajdują się w okolicach odbytu. Konsekwencją tego może być obrzęk, a także ucisk na znajdujące się w okolicy nerwy. Nie trzeba wówczas długo czekać na pojawienie się hemoroidów, które określa się również mianem żylaków odbytu. Wywołują one bardzo silny ból, a także swędzenie. Często pojawia się wówczas również nieustanne uczucie wilgoci w okolicy odbytu. Osoba chora ma wtedy cały czas wrażenie, że nie wypróżniła się kompletnie.

Korek analny z diamentem? Nowy rodzaj biżuterii intymnej.

Ciekawą formą erotycznej biżuterii są korki analne z kolorowymi kryształami. Imitują one na przykład diament. Trzeba jednak pamiętać, że o zaletach tego typu zatyczek nie powinien decydować wyłącznie wygląd. To, co powinno być na pierwszym miejscu to zawsze ich wpływ na zdrowie. Najlepszym wyborem jest zawsze korek analny z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Będzie on przyjazny dla skóry i nie będzie powodował podrażnień. Liczy się także właściwa wielkość i ergonomiczny kształt, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem korka do odbytnicy. Nie będzie on wówczas wywoływał dyskomfortu.

Masz ochotę na szybki TAG korek analny

Redaktor portalu erotycznego eqq.pl

Angelika - aktywnie praktykuje świadczenie usług. Usługi jakie świadczy no to Panowie jeżeli chcecie dostać klapsa wiecie gdzie się udać. Ciemne włosy, skóra, wysoki obcas i pejcz w ręce, po tym ją poznacie ;)