1 kwietnia 2020 Udostępnij

Mity kobiecej seksualności

Seksualność kobiet

Zniekształcone poglądy na temat seksualności kobiet, dogmaty i stereotypy z przeszłości, które wciąż żyją w umysłach ludzi, mogą negatywnie wpłynąć na życie intymne kobiet i mężczyzn.

Istnieje wiele popularnych mitów, które uniemożliwiają mężczyznom zrozumienie kobiet. Seksualność kobiet jest badana co roku przez naukowców z całego świata, próbując zidentyfikować potrzeby płci pięknej i pomóc partnerom lepiej zrozumieć seksualne pragnienia kobiet, które są znacznie bardziej zróżnicowane niż się powszechnie uważa.

Mit nr 1: Kobiety są z natury monogamiczne

Podobno kobieta, w przeciwieństwie do mężczyzny, jest głęboko zaprogramowana, aby pociągała ją jeden partner. Często jest to przedstawiane jako coś naturalnego i rozsądnego z punktu widzenia fizjologii. Ponieważ biologicznym celem kobiety jest urodzenie zdrowego potomstwa, musi ona być raz wybiórcza i wierna wybranemu towarzyszowi. W rzeczywistości po kilku latach związku pragnienie seksu u kobiet gwałtownie spada. Napisał to dziennikarz Daniel Bergner w książce „Czego chcą kobiety? Podróż przez naukę kobiecego pożądania seksualnego w nawiązaniu do badania przeprowadzonego przez Centrum Medyczne Hamburg-Eppendorf w Niemczech.

Mit nr 2: Kobiety mniej myślą o seksie niż mężczyźni.

Co trzeci użytkownik oglądający erotykę w Internecie to kobiety. Zostało to ujawnione w ankiecie agencji ratingowej Nielsen / Net z 2012 roku. Ponadto kobiety zajmują czołową pozycję w liczbie wyświetleń i pobrań literatury erotycznej kobiet. Kobiece libido jest wrażliwe na szerszy zakres bodźców: słowa, obrazy, dźwięki. Ponadto sama natura podniecenia seksualnego jest bardziej skomplikowana. Według badań z Uniwersytetu Ohio różnice w aktywności seksualnej kobiet i mężczyzn, które odnotowano we wcześniejszych badaniach, mogą wynikać ze skromności samych uczestników badania. Kobiety są bardzo podatne na społeczne oczekiwania dotyczące ich zachowań seksualnych, więc mogą być mniej uczciwe, odpowiadając na pytania na ten temat.

Zabawki erotyczne wspomagające seksualność kobiet

Mit nr 3: Kobiety potrzebują więcej czasu aby się podniecić.

Mężczyźni i kobiety potrzebują tyle samo czasu, aby poczuć podekscytowanie. Do takiego wniosku doszli psychologowie z kanadyjskiego uniwersytetu McGill. Kluczowym pytaniem tutaj nie jest to, ile, ale jak. Według autorów badania główną przyczyną niskiej pobudliwości u kobiet jest to, że seks nie zawsze odbywa się w atmosferze psychicznie dla nich wygodnej. Dlatego na przykład podczas masturbacji i par osób tej samej płci kobiety osiągają orgazm średnio tak szybko, jak mężczyźni. W naszej kulturze priorytetem są męski orgazm i rodzaje seksu, które przyczyniają się do jego osiągnięcia. Kiedy kobieta stawia przyjemność partnera ponad swoją, często przestaje myśleć o orgazmie. Nauczywszy się go naśladować, może całkowicie stracić kontakt ze swoimi uczuciami, co w przyszłości może prowadzić do dysfunkcji seksualnych. Dlatego warto odwiedzić sklepy, gdzie znajdziecie zabawki erotyczne, które pomogą Wam odkryć samą siebie.

Mit nr 4: seks sprawia, że kobiety się zakochują. Szczególnie na ich uczucia mają wpływ hormony.

W rzeczywistości orgazm powoduje uwolnienie hormonu miłości oksytocyny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma dowodów, że oksytocyna ma jakikolwiek szczególny wpływ na kobiety. Jednak nie zostało udowodnione, że ten hormon sam w sobie powoduje uczucie miłości.

Mit nr 5: Kobiety osiągają szczyt seksualności w wielu 30 lat

Ten wspólny mit powstał po badaniu przeprowadzonym w 1953 roku pod kierunkiem profesora Alfreda Kinseya, który stwierdził, że 30-letnie kobiety są bardziej podatne na orgazm. Jednak ostatnie badanie, którego wyniki opublikowano w czasopiśmie naukowym JAMA Internal Medicine, pozwoliło spojrzeć na optymalny wiek dla najwyższej przyjemności seksualnej z innej strony. Eksperyment naukowy prowadzony przez osiem lat, w którym zbadano życie seksualne i przekonania o seksie u ponad 600 kobiet, wykazał, że kobiety wykazujące pozytywne nastawienie do seksu były trzy razy bardziej aktywne seksualnie w średnim wieku, bez względu na fizyczne czynniki wpływające na libido, w tym menopauzę. Ponadto, zgodnie z raportem z Harvard Medical School, czterdziestoletnie kobiety doświadczają silniejszych orgazmów i częściej doświadczają wielokrotnych orgazmów.

Masz ochotę na szybki TAG seksseksualność kobiet

Redaktor portalu erotycznego eqq.pl

Alfons - nie jest to jego zawód, imię dostał na cześć malarza Alfonsa Muchy. Samo imię to za mało aby pisać o erotyce, jednak Alfons jest też ginekologiem i to daje już trochę więcej atrybutów aby zająć zdanie w tematyce seksu.