29 sierpnia 2019 Udostępnij

Działanie feromonów, seksowne zapachy

Jak feromony działają na ludzi

Feromony są substancjami chemicznymi wykorzystywanymi przez zwierzęta do komunikowania się ze sobą. Ludzie jednak analizują je przede wszystkim pod kątem ich wpływu na pożądanie zastanawiając się nad tym, czy można znaleźć dla nich praktyczne zastosowanie.

Obecność feromonów w powietrzu jest wyłapywana przez narząd lemieszowo-nosowy odkryty już na początku osiemnastego wieku przez holenderskiego lekarza Fredericka Ruyscha. Warto jednak podkreślić, że sam odkrywca zaprzeczał, jakoby ten charakterystyczny dla zwierząt narząd mógł występować także u ludzi. Dzięki późniejszym badaniom wiemy, że nie jest to aż tak oczywiste, choć nadal nie jesteśmy wcale pewni, czy wspomniany narząd pojawia się u każdego. Temat ten jest ciągle atrakcyjny dla nauki, z badaniami nad feromonami mamy więc do czynienia także w naszym kraju.

Mała fiolka feromonów może zdziałać wiele w kwestii seksu

W 2007 roku prowadzono je między innymi w Wojskowym Instytucie Medycznym. Przebadano wtedy ponad sześciuset pacjentów Kliniki Otolaryngologii sprawdzając, czy posiadają oni narząd pozwalający im na wyczuwanie feromonów. Pozytywny wynik badań stwierdzono u około połowy osób poddanych testom. Co ciekawe, częściej posiadali go panowie niż panie. Co więcej, 27 procent badanych potwierdziło, że gdy odczuwają podniecenie, towarzyszą mu nietypowe i trudne do poddania definicji doznania w okolicach nosa. Podobne doświadczenia miało zaledwie 2,7 procent z tych badanych, u których nie wykryto istnienia narządu lemieszowo-nosowego.

Feromony - czy to działa i jak to działa?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o skuteczność feromonów, choć nie ulega wątpliwości, że dzieje się tak w przypadku pewnej grupy osób. Feromony nie mają zapachu i nawet, jeśli ich stężenie jest bardzo duże, nuta zapachowa jest ledwie wyczuwalna. Jak w takim razie można wyczuć ich obecność?

Kluczowe znaczenie ma wspomniany już narząd lemieszowo-nosowy, bo to właśnie on jest odpowiedzialny za ich odbieranie. Gdy feromony dotrą do niego, impulsy płyną bezpośrednio do podwzgórza zlokalizowanego w mózgu. To właśnie jego pobudzenie przyczynia się do tego, że dostajemy sygnał o feromonach i ich działaniu.

Naukowcy potwierdzili, że możemy mówić o ludzkich feromonach, nadal jednak nie jesteśmy w stanie szczegółowo dopowiedzieć na pytanie o to, jak działają. Jest to trudne także dlatego, że ludzie decydują się na wybór partnera analizując znacznie więcej czynników niż zwierzęta.

Perfumy z dodatkiem feromonów, pachniesz ładnie i podniecająco

Perfumy z dodatkiem feromonów by pachnieć zniewalająco

Syntetyczne feromony powstają współcześnie w utworzonych właśnie w tym celu laboratoriach. Pierwszym etapem procesu ich powstawania jest przy tym wydzielenie ich z innych substancji. Najpierw dochodzi zatem do wydzielenia substancji rozpuszczającej, a następnie – alkoholu. Potem przychodzi moment jego skroplenia, destylacji i krystalizacji feromonów. Ostatnim etapem produkcji niezmiennie pozostaje filtracja zwiększająca skuteczność takiego rozwiązania. Feromony można kupić w ich czystej postaci, w sprzedaży są jednak dostępne także perfumy, których dodatek stanowią właśnie one.

Najlepsze feromony nie są jednak rozwiązaniami tanimi, należy więc liczyć się z tym, że zakup może być bardziej kosztowny niż wejście w posiadanie markowych perfum.

Feromony w męskim wydaniu, zapach mężczyzny

Przeznaczone dla mężczyzn feromony powstają przede wszystkim po to, aby zwiększyć ich atrakcyjność w kobiecych oczach. Podstawowym jest przy tym androstenol. Badania potwierdzają, że jest on obecny nie tylko w męskim pocie, ale także w moczu. Hormon ten jest produkowany także przez kobiety, dzieje się tak jednak wyłącznie podczas owulacji. Co ciekawe, nie produkuje się go przez całe życie, ale jedynie w okresie dojrzewania.

Feromony dla kobiet, zniewalający zapach kobiety

Najpopularniejszym kobiecym feromonem jest estratetraenol. Jego znakiem rozpoznawczym wydaje się przede wszystkim budowa zbliżona do tej, jaka jest charakterystyczna dla estrogenu, sprawia on więc, że panie stają się w męskich oczach nie tylko bardziej seksowne, ale i znacznie bardziej uwodzicielskie. Feromon ten charakteryzuje się też tym, że poprawia mężczyznom nastrój, a nawet przyczynia się do obniżenia poziomu zmęczenia.

Feromony w sklepie erotycznym

Jeżeli szukacie sprawdzonych feromonów, działających na parów to wejdźcie na sklep erotyczny eroprezent.pl i wybierzcie coś dla siebie. Dostępne są feromony kobiece jak i feromony męskie.

Feromony w sklepie erotycznym są popularne

Feromony można kupić w sex shopie i jest to jeden z bardzo popularnych produktów. Klienci sprawdzają różne feromony bo do różnych celów można je stosować a to, że klienci wracają po kolejne partie produktu jest dla nas jednoznacznym sygnałem tak to działa. Odpowiednie zastosowanie feromonów może wam przynieść efekty w postaci lepszej przebojowości, poprawy odbioru w grupie (zarówno w pracy jak i wśród znajomych), poprawę skuteczności podrywu. Tak szerokie spektrum działania sprawia, że klienci sklepów erotycznych są stałymi gośćmi.

 

Redaktor portalu erotycznego eqq.pl

Alfons - nie jest to jego zawód, imię dostał na cześć malarza Alfonsa Muchy. Samo imię to za mało aby pisać o erotyce, jednak Alfons jest też ginekologiem i to daje już trochę więcej atrybutów aby zająć zdanie w tematyce seksu.