8 sierpnia 2019 Udostępnij

Jakie korzyści płyną z seksu

Co daje nam seks i jak wpływa na nasze zdrowie

Seks daje korzyści zdrowotne

Polepszenie nastroju, a także poprawa samopoczucia to jedynie pierwsze korzyści, jakie przynosi seks. Okazuje, że udane życie seksualne wpływa na nasz organizm zdecydowanie szerzej. Co istotne, udało się to potwierdzić w badaniach naukowych. 

Czy seks to naprawdę zdrowie?

W prowadzonych badaniach stwierdzono, że seks przyspiesza przemianę materii. Sprawia również, że nasze serce pracuje lepiej, a kondycja naczyń krwionośnych zostaje poprawiona. 
Na skutek regularnego życia seksualnego produkcja hormonów jest większa, a mięśnie zostają wzmocnione. 

 

Lekarze o seksie

Lekarze mówią pozytywnie o seksie

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że specjaliści już na pierwszy rzut oka są w stanie określić, czy nasze życie seksualne jest satysfakcjonujące. Prof. dr hab. n. med Violetta Skrzypulec (http://70lat.sum.edu.pl/index.php/2018/06/15/wywiad-wspomnienia-czasow-studenckich-prof-dr-hab-n-med-violetta-skrzypulec-plinta/) - seksuolog oraz ginekolog – mówi, że wie to już w momencie, kiedy kobieta przekracza próg jej gabinetu. Kobiety, które są aktywne seksualnie są zdecydowanie bardziej pogodne nawet wówczas, gdy poważniej zachorują. 

Seksu nie będzie bo boli głowa

Seks zamiast tabletek przeciwbólowych

Regularny seks to również świetny sposób na to, aby utrzymać dobrą formę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie doniesienia dotyczące wpływu seksu na zdrowie są w pełni prawdziwe. W wielu wypadkach jest tak, że prawda kształtuje się gdzieś pośrodku. Trochę jak tabletka przeciwbólowa. Wielu mężczyzn uważa, że seks to najlepsze lekarstwo na bolącą głowę. Być może to właśnie z tego powodu wielu panów w ogóle nie rozumie najbardziej typowej kobiecej wymówki, która brzmi „dzisiaj nici z kochania, ponieważ boli mnie głowa”. 
Okazuje się jednak, że nowe badania pokazują, iż kobiety w swoim podejściu mają nieco racji. Wprawdzie podczas orgazmu dochodzi do uwolnienia dużej ilości endorfin, które określane są mianem naturalnych środków przeciwbólowych, to jednak ich działanie jest bardzo krótkie – na ogół nie przekracza pięciu minut. Co to oznacza? Andrzej Depko (https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Depko) – jeden z bardziej znanych seksuologów – podkreśla, że działanie znieczulające mija błyskawicznie, a ból wraca.Wiele uzależnione jest także od tego, jaki rodzaj bólu głowy nas dotknął. Dzięki relaksującym i pełnym czułości pieszczotom może minąć jedynie ból napięciowy, który wywołany jest stresem. W przypadku bólu migrenowego seks na niewiele się zda. 
Ciekawostką jest fakt, że wskazać można kilka rodzajów bólu głowy, które pojawiają się na skutek samego aktu seksualnego. 

Seks pozytywnie wpływa też na urodę

Poprawia urodę i przywraca młodość. Jeszcze nie tak dawno chwalono to, jak sperma wpływa na organizm kobiety
Sądzono, że wygładza ona cerę, poprawia jej kolor, sprawia, że zyskuje ona niesamowity blask. Obecnie lekarze starają się weryfikować te przekonania. Wspomniany już przez nas Andrzej Depko podkreśla, że skład męskiej spermy znany jest od dawna. W związku z tym wiemy, że nie zawiera ona żadnych substancji, które mogłyby wykazywać takie działanie. 
Po stosunku skóra staje się bardziej elastyczna, poprawie ulega jej jędrność, staje się ona gładka, a jej kolor ulega poprawie. Efekt ten obserwuje się jednak również wtedy, kiedy para uprawia seks, zabezpieczając się prezerwatywą. Płynie stąd prosty wniosek: nie o spermę tutaj chodzi. 
Pojawia się więc pytanie co odpowiada za taki efekt? Wszystko dlatego, że w czasie stosunku seksualnego krew krąży zdecydowanie szybciej, a naczynia krwionośne rozszerzają się. W efekcie skóra zostaje dotleniona, dostaje także solidny zastrzyk substancji odżywczych. Poprawia się także kondycja włosów. W czasie seksu organizm wydziela zdecydowanie większe ilości serotoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za nastrój. To dzięki niej po seksie jesteśmy uśmiechnięci i zadowoleni. W efekcie wydaje się być młodsi i o wiele bardziej atrakcyjni.

Relaksuje i pomaga zgubić nadprogramowe kilogramy

Seks – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn – pomaga utrzymać dobrą formę nie tylko psychiczną, ale również fizyczną. Wieloletnie, dobre małżeństwa mają jeden sekret: skutecznie potrafią oddzielić seks oraz problemów zarówno małżeńskich, jak i domowych. W efekcie współżycie zawsze kojarzą z czymś przynoszącym przyjemność. I coraz więcej tej przyjemności czerpią. Kiedy miejsca intymne są przekrwione, stają się zdecydowanie bardziej wrażliwe na bodźce. 

Seks w służbie zdrowiu

Seks w służbie zdrowia

Urolodzy z kolei podkreślają, że mężczyźni regularnie uprawiający seks są zdecydowanie mniej narażeni na nowotwór prostaty. Seks sprawia, że nasz organizm uodparnia się również na szereg innych chorób. Jedne z najnowszych badań pokazują, że seks prowadzi do wzrostu liczby limfocytów T, czyli tych komórek, które bezpośrednio są odpowiedzialne za procesy odpornościowe. Seks to również świetna kuracja odchudzająca. W ciągu jednego stosunku jesteśmy w stanie spalić około 400 kcal. Już długi, pełen namiętności pocałunek sprawi, że ubędzie nam kilkanaście kalorii. 

Doskonały barometr stanu zdrowia.

Nie bez powodu lekarz pierwszego kontaktu zadaje czasami pytania dotyczące jakości życia seksualnego. W przypadku panów problemy z libido oraz zaburzenia erekcji są bowiem jednym z pierwszych sygnałów problemów ze zdrowiem. Mogą one sugerować cukrzycę bądź miażdżycę. Naczynia krwionośne znajdujące się w penisie są zdecydowanie cieńsze niż te, których zadaniem jest doprowadzenie krwi do serca. To właśnie dlatego one jako pierwsze reagują na miażdżycę, czego objawem są właśnie problemy ze wzwodem. Warto pamiętać, że problemy z erekcją pozwalają na wykrycie miażdżycy nawet dwa lata wcześniej. Problemy w zakresie życia seksualnego są diagnostyczne również w przypadku kobiet. Ból, który pojawia się w podbrzuszu może mówić o endometriozie. Jeśli wydzieliny jest zbyt dużo bądź nie ma jej wcale, może to świadczyć o infekcji intymnej. Duże znaczenie ma także to, że kobiety regularnie uprawiające seks zdecydowanie częściej pojawiają się w gabinecie lekarza ginekologa. W efekcie możliwe jest wcześniejsze wykrycie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Warto dodać, że zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn problemy z libido mogą być sygnałem problemów nie tylko fizycznych. Niechęć do współżycia, spadek libido mogą być jednym z objawów depresji.

Dziękujemy za wsparcie merytoryczne kolegów z strony zdrowozyc.pl 

Masz ochotę na szybki TAG sekszdrowy seks

Redaktor portalu erotycznego eqq.pl

Angelika - aktywnie praktykuje świadczenie usług. Usługi jakie świadczy no to Panowie jeżeli chcecie dostać klapsa wiecie gdzie się udać. Ciemne włosy, skóra, wysoki obcas i pejcz w ręce, po tym ją poznacie ;)